Jak wyczyścić podłogę betonową z subitu, smoły papy i lepiku?

czyszczenie podłóg betonowych z papy kleju

Subit a precyzyjniej lepik smołowy czy asfaltowy był masowo używany po II wojnie światowej aż do 1996 roku jako materiał do klejenia podłóg drewnianych, kiedy to zdecydowanie określono jego szkodliwe działanie dla zdrowia. Niestety wciąż w wielu domach pod podłogą znajdują się takie materiały oraz smoła czy papa, które są trudne do usunięcia standardowymi diamentowymi narzędziami. Na szczęście istnieje sposób, aby szybko i skutecznie pozbyć się tej klejopodobnej mazi.

Polerka do usuwania subitu smoły papy i lepiku dzięki segmentom z diamentu polikrystalicznego szlifuje powłoki

 

Szlifowanie betonu – usuwanie subitu

Czym usuwać i szlifować smołę, subit, lepik czy papę?

Standardowe narzędzia o dużej powierzchni trącej w kontakcie z kleistą powłoką zimnego asfaltu lanego zaczynają się nagrzewać co prowadzi do rozcierania i zalepienia narzędzia utrudniając pracę. Chcąc usunąć tak specyficzne substancje niezbędne jest narzędzie skrawające, a nie szlifujące. Jedynie mała powierzchnia tarcia o ogromnej wytrzymałości jest w stanie poradzić sobie z tego typu nawierzchnią, takim materiałem jest diament polikrystaliczny PCD (PKD). Dzięki odrywaniu/skrawaniu, a nie szlifowaniu lepiku narzędzia z diamentem polikrystalicznym nie zlepiają się i nie rozmazują nawierzchni a zrywają ją niczym szpachelka farbę ze ściany.

Jakiego narzędzia użyć zdzierając smołę czy papę?

Istnieją dwa rodzaje narzędzi z diamentem polikrystalicznym PKD. Jedne są w formie ząbków do skrawania nawierzchni o większej grubości niż 1 mm drugim zaś segmenty z rozproszonym diamentem PCD, które jednocześnie potrafią równać powierzchnię posadzki betonowej. Dobór odpowiedniego narzędzia doradzi specjalista, który bazując na doświadczeniu pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie do usuwania kleju i powłok. Skontaktuj się z nami już teraz, aby uzyskać darmową konsultację lub wybierz tarczę do szlifowania kleju poniżej.

Najlepsze tarcze oraz segmenty do usuwania subitu i smoły

 •   Promocja!   Tarcza PCD do usuwania subitu kleju smoły farby betonu żywicyPodgląd

  Tarcza do usuwania kleistych powłok

  299.00399.00

  Poprzednia najniższa cena: 299.00.

  Profesjonalna tarcza do usuwania najtrudniejszych powłok zapewnia agresywną pracę i skuteczne zdzieranie warstw kleju, żywicy, smoły czy papy

  Wybierz opcje
 • Segment z rozproszonym PCD (Lavina)

  165.00

  Hybrydowe balansowanie ostrza PKD i węglika spiekanego pozwala usuwać powłoki i równać podłoże z użyciem maszyn Lavina

  Wybierz opcje
 •   Promocja!   Segment HTC do usuwania kleju subitu smoły farby żywicyPodgląd

  Segment z rozproszonym PCD (HTC)

  165.00

  Poprzednia najniższa cena: 165.00.

  Połączenie diamentu PCD i węglika spiekanego jednocześnie szlifuje beton oraz usuwa cienkie i kleiste powłoki z maszynami HTC

  Wybierz opcje
Scroll to Top
Przewiń do góry
+48 794 463 882
preloader