Jak przygotować posadzkę pod beton polerowany?

Jak powinno się szlifowac beton?

Posadzki z betonu polerowanego coraz częściej wpasowują się w nowoczesny design, nie tylko z uwagi na swój surowy charakter wizualny, ale również przez wzgląd na łatwość konserwacji czy tani koszt przygotowania.

Jak zrobić beton polerowany?

Beton szlifowany jest wynikiem wielu powtórzonych procesów szlifowania odpowiednimi ściernymi narzędziami do polerowania. Począwszy od zdzierania wierzchniej warstwy, przez równanie aż do polerowania i pokrycia powłoką zabezpieczającą. Dążąc do uzyskania równej, gładkiej i lśniącej powierzchni powinniśmy użyć dużej szlifierki planetarnej lub głowicowej, na którą założymy odpowiednie narzędzia szlifujące do betonu polerowanego.

Czym zrobić beton szlifowany?

Przygotowanie powierzchni powinniśmy zacząć od segmentów z diamentem polikrystalicznym jeżeli usuwamy powłoki, w zależności od ich grubości wybieramy albo segmenty z rozproszonym diamentem PKD lub segmenty z ostrzami PCD. Po usunięciu pokryć kleju i innych powłok należy przejść do segmentów z węglikiem spiekanym i rozpocząć szlifowanie betonu, jeżeli powierzchnia posadzki jest stosunkowo gładka możemy zacząć od segmentów gradacji 30 później 60 aż do 120. Takie szlifowanie da nam powierzchnię, na której mogą już pracować kompozytowe i polerujące materiały usuwające rysy takie jak pady polerskie. Po wypolerowaniu nakłada się warstwę zabezpieczającą, dzięki czemu zakonserwujemy dekoracyjną posadzkę z mikrocementu. Cały proces wymaga wielu powtórzeń i doboru odpowiednich narzędzi w zależności od warunków podłoża, dlatego zapraszamy do bezpłatnej porady naszego eksperta w zakresie doboru kamieni szlifierskich do betonu polerowanego.

Przykładowe produkty do szlifowania betonu

 • Kombinacyjne pady do polerowania betonu w 3 etapach

  79.00

  Trzyetapowy system do przygotowania betonu polerowanego

  Wybierz opcje
 • Miedziane i ceramiczne pady do usuwania rys z betonu

  87.00

  Pady służące do usuwania rys po metalowych narzędziach z węglika spiekanego

  Wybierz opcje
 •   Promocja!   Segment diamentowy Lavina do szlifowania betonu kamienia wylewkiPodgląd

  Segment do szlifowania betonu z węglikiem spiekanym (Lavina)

  109.00

  Poprzednia najniższa cena: 109.00.

  Diamenty do efektywnego szlifowania betonu, kamienia czy jastrychu szlifierkami planternymi Lavina

  Wybierz opcje
Scroll to Top
Przewiń do góry
+48 794 463 882
preloader