Czym szlifować lastryko, granit i marmur?

Szlifowanie i renowacja podłogi z kamienia granitowego, lastriko i marmuru za pomocą segmentów z węglikiem spiekanym

Lastryko jako sztuczny kamień spisuje się wyśmienicie z uwagi na swoją gigantyczną odporność mechaniczną i łatwość konserwacji, podobnie jest z jego naturalnymi odpowiednikami, czyli kamieniem granitowym i marmurowym. Jednak jak wszystkie powierzchnie podłóg z czasem wymagają odpowiedniej konserwacji, aby ją przeprowadzić potrzebujemy konkretnych narzędzi szlifierskich do renowacji podłóg z granitu marmuru i lastrico, takich jak frezy do betonu i kamienia.

Czym szlifować lastryko, granit i marmur?

Kamienny materiał z uwagi na swoją wysoką twardość potrzebuje odpowiednio dobranych narzędzi wyprodukowany z materiału wielokrotnie twardszego niż stal. Właśnie takim rozwiązaniem są segmenty i tarcze z węglikiem spiekanym. Dzięki temu zastosowaniu usuniemy wierzchnią warstwę zabezpieczającą, brud i wyrównujemy powierzchnię granitu, kamienia marmurowego i lastriko.

Renowacja kamienia granitowego, lastryko i marmuru

Jakie narzędzia wybrać do konserwacji lastriko granitu czy marmuru?

Przed pierwszym szlifowaniem powinniśmy określić czy na podłodze ze sztucznego lub naturalnego kamienia znajduje się gruba ilość brudu i powłok, jeżeli tak, prace zaczynamy od niskiej gradacji narzędzi z węglika spiekanego przechodząc stopniowo w górę 6>16>30>60>120. Takie przygotowanie powierzchni da nam równomierną warstwę lastrico, którą wystarczy wypolerować padami lub kompozytowymi segmentami, dzięki czemu uzyskamy lśniącą i estetyczną powłokę lastryko, granitu czy marmuru.

O czym pamiętać podczas szlifowania podłogi z kamienia?

Przede wszystkim praca na mokro, dzięki której zabezpieczymy zaklejanie się szczelin i usuniemy zbędny brud. Dodatkowo korzystanie ze standardowych kamieni szlifierskich czy nerek do szlifowania lastryko, granitu czy marmuru często wiąże się z nieefektywnym i nieskutecznym procesem, dlatego tylko wybór odpowiednich narzędzi z węglika spiekanego to rozwiązanie zapewniające szybką i efektywną pracę przy renowacji podłogi z kamienia. Zadzwoń do naszego eksperta i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w zakresie doboru narzędzi do szlifowania podłóg z kamienia.

 • Galwanizowany pad polerski do odnawiania betonu i kamienia

  199.00

  Wyjątkowy produkt do odnawiania wszystkich typów podłoży.

  Wybierz opcje
 • Kombinacyjne pady do polerowania betonu w 3 etapach

  79.00

  Trzyetapowy system do przygotowania betonu polerowanego

  Wybierz opcje
 •   Promocja!   segment HTC lavina janser husqvarna do szlifowania kamienia lastryko betonuPodgląd

  Segment do szlifowania betonu z węglikiem spiekanym (Husqvarna)

  109.00

  Poprzednia najniższa cena: 109.00.

  Ostrze do szlifierki Husqvarna, dzięki któremu z łatwością można równać, szlifować i polerować kamień czy beton

  Wybierz opcje
Scroll to Top
Przewiń do góry
+48 794 463 882
preloader